İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
AÇIK CEZAEVİ İÇİN PROJE İHALESİ YAPILDITarih 27 Kasım 2020, 10:29 Editör: Editör

AÇIK CEZAEVİ İÇİN PROJE İHALESİ YAPILDI

Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay, Adalet Bakanlığınca yapımı planlanan İnebolu Açık Ceza İnfaz Kurumu'na ait projelerin hazırlanması ve zemin etüdünün yapılması için ihale gerçekleştirildiğini açıkladı.

Başkan Özay'ın verdiği bilgiye göre, Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca pazarlık usulü ile gerçekleştirilen ihaleyi 8 istekli firma arasından İzmir merkezli Nar Design Mimarlık Mühendislik İnşaat Ltd. Şti. kazandı.

Yapılan ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanmasının ardından geçtiğimiz günlerde yer teslimi yapılarak hazırlıklara başlandı.

Proje çalışmalarının  7 ay içerisinde tamamlanmasının planlandığını aktaran Belediye Başkanı Özay, "Bilindiği gibi ilçemizdeki mevcut cezaevi depreme dayanıksız olduğu için kapatılmıştı. Aynı yere açık cezaevi yapımı için Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül ile görüşmüştük. Talebimiz üzerine Sayın Bakanımız hemen ilçemize teknik bir heyet gönderip gerekli çalışmaların başlatılması talimatını vermişti. Girişimlerimiz sonucu açık cezaevi için proje ihalesi gerçekleştirildi. İhaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalandı ve çalışmalara başlandı. Proje aşamasından sonra programa alınarak cezaevi yapımı için ihaleye safhasına geçilecek" diye konuştu.

İhale şartnamesine göre proje ve zemin etüt çalışmalarının 7 ay içerisinde tamamlanmasının planlandığı bildirildi.

Belediye Başkanı Özay, katkıları nedeniyle Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, AK Parti milletvekilleri Hakkı Köylü ve Metin Çelik ile AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü'ye teşekkür etti.

MEVCUT CEZAEVİ 1,5 YIL ÖNCE KAPATILMIŞTI

İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, 2007 Deprem Yönetmeliği gereğince yapılan araştırmalar ve testler sonucu binaların depreme dayanıksız çıkması sonucu geçtiğimiz yıl Haziran ayı sonunda kapatılmıştı.

Cezaevinde görev yapan personeller talepleri doğrultusunda başka yerlere atanırken, hükümlü ve tutuklular da çeşitli cezaevlerine gönderilmişti.

Cezaevinin kapatılmasının ardından AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik, Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Kömürcü yeni cezaevi yapımı için Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ü makamında ziyaret etmişlerdi.

Bu ziyaretten iki gün sonra Bakan Gül'ün talimatıyla görevlendirilen 2 Bakanlık yetkilisi İnebolu'ya gelerek mevcut cezaevinin yıkılarak yerine açık cezaevi yapımı için incelemelerde bulunmuştu.


  |  Bu haber 16126 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

EMEKTAR USTALARIMIZ

EMEKTAR USTALARIMIZ Ömür dediğin nedir ki;

"ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ"

İnebolu Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, gazetemize iade- ziyarette bulundu.

WHATSAPP NE İSTİYOR?

WHATSAPP NE İSTİYOR? Yaklaşık bir haftadır gündemimizde bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın yeni üyelik sözleşmesi var....

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT

DÜNÜ BUGÜNÜYLE DOĞANYURT Arkadaşım Eczacı Raif Kökten'in aracıyla ufak bir İnebolu turu yaparken koltuğun üzerinde öylece duran ve kapağ...

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ

AK PARTİ ŞİŞLİ İLÇE BAŞKANLIĞINA GÖKHAN YÜKSEL SEÇİLDİ AK Parti Şişli İlçe Başkanlığına, İnebolulu hemşehrimiz Gökhan Yüksel seçildi.

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA

JANDARMADAN UYUŞTURUCUYA BİR DARBE DAHA İnebolu Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla gençlerimizi zehirleyen uyuşturucu satıcılarına bir dar...

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI

İNEBOLU'NUN GENÇLİK MERKEZİ İHTİYACI Gençlik Spor Bakanlığı’nın bir hizmeti olan gençlik merkezleri ülkemizde 300’ün üzerindedir. Ge...

"HEM GÖNÜL HEM İŞ YAPAN KAYMAKAM OLARAK ANILABİLİRSEK NE MUTLU BİZE"

İlçemizde 7 Aralık 2020 tarihinde göreve başlayan Kaymakam Selçuk Yosunkaya, Türkiye'nin İstiklal Madalyalı tek...

İLK İZLENİM...

İLK İZLENİM... Tarih 4 Ocak 2021...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?
Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:99912

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:88038

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:105264

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:92680

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign