İnebolu Gündem Gazetesi
İNEBOLU KASTAMONU İLÇELER
İNEBOLU İSTİKLAL YOLU TARİHİ MİLLİ PARK ŞEFLİĞİ'NE İLK KEZ PERSONEL ATANACAKTarih 04 Şubat 2024, 12:41 Editör: Editör

İNEBOLU İSTİKLAL YOLU TARİHİ MİLLİ PARK ŞEFLİĞİ'NE İLK KEZ PERSONEL ATANACAK

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın açıkladığı 5 bin 500 personel alımıyla ilgili detaylar belli oldu.

Bu kapsamda merkezi İnebolu’da bulunan ancak personel ataması yapılmadığı için faaliyete geçmeyen İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı Şefliği’ne 3 personel alımı yapılacak.

İnebolu İstiklal Yolu Tarihi Milli Park Şefliği’ne 1 büro personeli, 1 şoför ve 1 temizlik personeli alınacak.

TÜRKİYE’NİN 44’ÜNCÜ MİLLİ PARKI OLDU

Kurtuluş Savaşı'nda cepheye silah ve erzak taşınan İnebolu ile Ankara arasındaki 105 kilometrelik güzergah, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 1 Kasım 2018 tarihinde "İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı" olarak ilan edilmişti.

Türkiye’nin 44’üncü Milli Parkı olan İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı, Kastamonu, Çankırı ve Ankara il sınırları içerisinde kalmaktadır ve 235,7 hektarlık bir alana sahiptir.

İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı güzergahında, yer yer sağlam kalmış tarihi yol, menfez ve çok sayıda tarihi taş köprü, İnebolu'da eski askerlik şubesi binası, Küre Ecevit Hanı, Küre Ersizlerdere Yaylası, Seydiler Şehitler Anıtı, Seydiler Kültür Evi, Kastamonu Şehitler Anıtı, Ilgaz Derbent Şehitler Anıtı, Ilgaz-Kaleköy Halil Ağa Hanı yeri, Topal Ali Hanı, Gündoğdu Jandarma Karakolu yeri, Yeni Gündoğdu Jandarma Karakolu ile Tüney Jandarma Karakolu binaları ve Ankara MKE Masam Fabrikası yer alıyor.

ŞUBE ŞEFLİĞİ 2020 YILINDA KURULDU

İstiklal Yolu’nun 2018 yılında tarihi milli park ilan edilmesinin ardından şube şefliğinin İnebolu’da kurulması için Belediye Başkanı Mustafa Huner Özay tarafından girişimde bulunulmuştu. Yapılan girişimler sonucu 2020 yılında İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı’nın İnebolu’da kurulması kararlaştırıldı. İnebolu Hükümet Konağı’nda dönemin ilçe kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy tarafından milli park şefliğine bir de oda tahsis edildi. Ancak herhangi bir atama yapılmayınca şube şefliği faaliyete geçmemişti.

Yeni alınacak personellerin göreve başlamasının ardından İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı’nın faaliyete geçirilmesi bekleniyor.



  |  Bu haber 1682 defa okunmuştur.

Facebook  Twitter  Google  StubmleUpon 

İNEBOLU  KATEGORİSİNDEN HABERLER

KAZANAN İNEBOLU OLUYOR!

KAZANAN İNEBOLU OLUYOR! İnebolu Kaymakamı Ahmet Vezir Baycar istiyor, arzuluyor, çalışıyor, çabalıyor ve kurumları harekete geçiriyor...

TURİZM KENTİ İNEBOLU

TURİZM KENTİ İNEBOLU Başlığı okuyan her bireyin aklından geçeni ya da neler söyleyeceğini kestirmek çok da zor olmasa gerek.

İNEBOLU ORMAN İŞLETMESİ GİDİLMEDİK YER, BAKILMADIK ORMAN BIRAKMAYACAK

İNEBOLU ORMAN İŞLETMESİ GİDİLMEDİK YER, BAKILMADIK ORMAN BIRAKMAYACAK Geçen yılı yatırım ve bakım çalışmalarında hedeflerinin üzerinde tamamlayan İnebolu Orman İşletmesi 2024 yılına da ...

İNEBOLU'DA 100 BİN FİDE DAĞITILDI

İNEBOLU'DA 100 BİN FİDE DAĞITILDI İnebolu’yu seracılığın merkezi haline getirmek için proje üstüne proje hazırlayan Kaymakam Ahmet Vezir Baycar, Tarı...

YİRMİ ATLIK YEM BİR ATA VERİLİRSE NE OLUR?

YİRMİ ATLIK YEM BİR ATA VERİLİRSE NE OLUR? Hoca Efendi'yi, köyün birine vaaz vermesi için çağırırlar.

ANNESİZ İLK BAYRAM!

ANNESİZ İLK BAYRAM! Mübarek Ramazan ayını beraber karşıladık...

3'ÜNCÜ ENGİN UZUNER DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

3'ÜNCÜ ENGİN UZUNER DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI 31 Mart 2024 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler seçimlerinde MHP’den İnebolu Belediye Başkanı seçilen Engin Uzun...

İNEBOLULULAR İFTARDA BULUŞTU

İNEBOLULULAR İFTARDA BULUŞTU İstanbul'da ikamet eden İnebolulu hemşehrilerimiz, düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

İNEBOLU'DA İSMİ UNUTULMAYAN HAFIZLAR...

İNEBOLU'DA İSMİ UNUTULMAYAN HAFIZLAR... 25 Mart Pazartesi günü Canım Annemi, tam bir hafta sonra ise Kızkardeşimin eşini Ahirete uğurlamanın üzüntüsü içeri...

Basın İlan Kurumu


ANKET

Siteyi Nasıl Buldunuz?




Tüm Anketler

Tüm videolar

  HIRSIZLIK ANI KAMERAYA TAKILDI
 

HIRSIZLIK ANI KAMERA

İzlenme:125682

   
  Mustafa Gökhan Gülşen ile röportaj
 

Mustafa Gökhan Gülşe

İzlenme:111224

   
  İnebolu Pazarı
 

İnebolu Pazarı

İzlenme:130204

   
  İnebolu Tanıtım
 

İnebolu Tanıtım

İzlenme:116426

   

HAVA DURUMU

Yazar Girişi| Mail | Reklam ver

inebolugündem İnebolu Gündem Gazetesi
Tüm hakları saklıdır. Yayınlanan içerikler izinsiz kullanılamaz.
- Altyapı: MyDesign